زنگ زدگی و خوردگی فولاد چیست؟

خوردگی فولاد سازه ای یک روش الکتروشیمیایی است که به نزدیکی همزمان رطوبت و اکسیژن نیاز دارد. زنگ زدگی و خوردگی فولاد چیست؟

زنگ زدگی فولاد:

اساساً ، آهن موجود در فولاد اکسید می شود تا زنگ زدگی ایجاد کند ، که تقریباً چندین برابر حجم ماده اول را دارد. سرعت پیشرفت روش خوردگی به متغیرهای مختلف متکی است ، اما عمدتا “جو مقیاس کوچک” به سرعت ساختار را در بر می گیرد. دیدگاه دیگری که بر خوردگی دو فلزی تأثیر می گذارد ، ایده الکترولیت است. خوردگی دو فلزی به طور کلی برای سازه های خیس شده یا پوشیده شده واقعی است ، با این حال ، در شرایط کمتری به عنوان مثال زاویه حمایت از آجر فولاد ضد زنگ متصل به مناطق اساسی فولاد خفیف ، تأثیر بر روی قطعات فولادی ناچیز است. در بیشتر ساختارهای مناسب یا داربست به اقدامات ایمنی استثنایی نیازی نیست. برای شرایط جدی تر ، باید از واشر ، آستین و مواد محافظ الکتریکی مقایسه ای استفاده شود. از طرف دیگر ، استفاده از یک چارچوب مناسب رنگ بر روی مفصل جمع شده نیز به همین ترتیب قابل اجرا است. آهن و فولاد ، معمول ترین فلزات مورد استفاده ، در بسیاری از رسانه ها از جمله هوای هوای آزاد دچار خوردگی می شوند. معمولاً آنها به دلیل انسداد مصرف انتخاب نمی شوند ، اما به دلیل خصوصیاتی مانند کیفیت ، سادگی ایجاد و هزینه انتخاب می شوند. این تمایزات در سرعت از بین رفتن فلزات به دلیل زنگ زدگی فولاد ظاهر می شود. تمام آماده سازی های آماده و کم کامپوزیت در محیط های مرطوب زنگ می زند. در شرایط خاص ، گسترش 0.3٪ مس به فولاد کربنی می تواند سرعت زنگ زدگی را یک چهارم یا حتی یک نیمه کاهش دهد. زنگ زدگی و خوردگی فولاد چیست؟

قیمت ورق در بازار امروز

چگونه زنگ زدگی اتفاق می افتد:

زنگ نام طبیعی یک ترکیب کاملاً منظم ، اکسید آهن است. اکسید آهن ، ماده fe2o3 ، طبیعی است زیرا آهن سریعاً با اکسیژن خیلی سریع ترکیب می شود ، حقیقت را باید گفت ، آهن غیر تقلبی هر چند وقت یکبار در طبیعت یافت می شود. زنگ زدگی آهن یا فولاد یک مورد مصرف یک روش الکتروشیمیایی شامل آند ، الکترولیت و کاتد است. در مرحله ای که کمی فلز مصرف می کند ، الکترولیت اکسیژن را به آند می دهد. همزمان با ترکیب اکسیژن با فلز ، الکترون ها آزاد می شوند. در نقطه ای که آنها از طریق الکترولیت به سمت کاتد حرکت می کنند ، فلز آند محو می شود ، توسط جریان الکتریکی پاک می شود یا به یک کاتیون فلزی تبدیل می شود ، به عنوان مثال ، زنگ زدگی.

خوردگی فولاد:

اگرچه زنگ زدگی چیزی است که اکثریت قریب به اتفاق ما در یک پیش فرض منظم می بینیم و به نظر می رسد یک اتفاق ساده است ، اما می تواند ناشی از روش های مختلف پیچیده باشد. دانستن مطالعه مواد فلزات برای تضمین اجرای صحیح موارد و رفع مواردی مانند زنگ زدگی ، همانطور که اتفاق می افتد ، اساسی است. به همین ترتیب ، درک مطالع materials مواد فلزات و زنگ زدگی هنگام کار با معاینه ناامیدکننده از جمله مصرف ، اساسی است. خوردگی فولاد ممکن است به صورت یک حفره در مجاورت یا یک سطح گسترده از سطح فرسایش پردازش شود ، و به طور گسترده ای برخوردها شروع می شود و به صورت غیر خطی با گذشت زمان گسترش می یابد. روش خوردگی فولاد روش ترکیبی در بین پاسخ های الکتریکی و مصنوعی است ، زیرا انسداد الکتریکی سیمان یک نقطه مرکزی در سرعت خوردگی فولاد است. میزان خوردگی در استحکامات فولادی متکی به توسعه ذرات از آند به کاتد و ایجاد خوردگی است. روش خوردگی که روی مقداری فولاد بدون روکش اتفاق می افتد بسیار غیرقابل پیش بینی است.  زنگ زدگی و خوردگی فولاد چیست؟

به عنوان مثال ، انواع سازمان / ساختار فولاد ، نزدیک بودن تأثیرات آلوده کننده به دلیل وقوع بالاتر فولاد مورد استفاده مجدد ، فشار داخلی یک طرفه یا ورود بالقوه شرایط غیر یکنواخت را در نظر بگیرید که همگی در روند خوردگی تأثیر دارند.

محاسبه قیمت ناودانی در بازار امروز

خوردگی چگونه اتفاق می افتد:

خوردگی فولاد یک پاسخ الکتروشیمیایی است که در چند ساختار نشان داده می شود ، به عنوان مثال ، خوردگی شیمیایی و خوردگی جوی ، که آخرین سازه شناخته شده ترین ساختار است. در مرحله ای که مواد اسیدی (آب شمارش) با فلزات ، به عنوان مثال آهن یا بالقوه فولاد ، برهم کنش دارند ، زنگ زدگی شروع به قاب شدن می کند. زنگ زدگی نتیجه مصرف فولاد پس از اینکه ذرات آهن در معرض اکسیژن و رطوبت قرار گرفتند. در نقطه ای که فولاد به آب ارائه می شود ، ذرات آهن به الکترولیت های اسیدی آب از بین می روند. ذرات آهن در آن نقطه اکسید می شوند ، که باعث ترتیب Fe⁺⁺ می شود. وقتی Fe⁺⁺ شکل می گیرد ، دو الکترون تخلیه می شوند و از طریق فولاد به منطقه دیگری از فولاد معروف به منطقه کاتدی تخلیه می شوند. زنگ زدگی و خوردگی فولاد چیست؟

مشخصات انواع ورق و قیمت آن

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *