باورهای غلط در مورد فولاد ضد زنگ

ما اغلب با سوالات و سوceptionsتفاهمات زیادی در مورد اشکال و پروفیل های فولاد ضد زنگ مواجه هستیم. اغلب اینها نگرانیهای گسترده ای دارند. واقعیت این است که انواع مختلفی از ترکیبات ، آلیاژها و مقاومتهای فولاد ضد زنگ وجود دارد.

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

همه محصولات ضد زنگ خاصیت یکسانی ندارند. بنابراین ، بیایید سعی کنیم تصورات غلط را تا حد ممکن کوتاه بیان کنیم. باورهای غلط در مورد فولاد ضد زنگ

آشنایی با فاکتورهای تعیین قیمت میلگرد

همه آلیاژهای ضد زنگ یکسان هستند

قیمت تیرآهن 14 در تهران

پنج دسته اصلی از فولاد ضد زنگ وجود دارد که هر کدام دارای درجه های مختلف آلیاژهای متفاوت هستند. آلیاژها فلزاتی هستند که از ترکیب دو یا چند عنصر فلزی ساخته می شوند. در هر گروه ، نمرات با اعداد مشخص می شوند. اعداد نشان دهنده آلیاژهایی است که بخشی از هر ماده را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، سری 300 حاوی کروم و نیکل است و سری 400 حاوی نیکل نیست.

لوله درز مستقیم صنعتی ۲۱.۲ اینچ

دسته های اساسی ضد زنگ به عنوان دسته بندی می شوند:

فریتیک: آلیاژ کروم و کربن است که در برابر ترک خوردگی ناشی از تنش مقاوم است و برای استفاده در آب دریا مناسب است. این محدود به بخشهای نازک تری است که نیازی به جوشکاری ندارند.

قیمت ورق سیاه روز

آستنیتیک: این یکی از متداول ترین انواع فولاد ضد زنگ است. شامل کربن ، نیتروژن ، نیکل و منگنز است. این فولاد هنگام افزودن کروم و مولیبدن مقاوم در برابر خوردگی است.

مارتنزیتی: این آلیاژ شامل کروم با سطح کربن بالاتر است. مارتنزیتی عمدتا برای ورق و صفحات استفاده می شود.

دوبلکس: این فولاد مقاومت بالاتری نسبت به انواع دیگر فولاد ضد زنگ دارد. همچنین در برابر ترک خوردگی در برابر تنش مقاوم است.

سخت شدن بارش: وقتی نیوبیوم ، مس و آلومینیوم اضافه می کنید ، فولاد ضد زنگ سخت شده رسوب می تواند مقاومت بسیار بالایی ایجاد کند. مقاومت در برابر خوردگی این آلیاژ مانند فولاد آستنیتی معمولی است. باورهای غلط در مورد فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ مغناطیسی نیست

قیمت ورق کارتن پلاست

اگر تا به حال سعی کرده اید آهنربا را روی ظرفشویی یا ظروف فلزی ضد زنگ بچسبانید ، ممکن است متوجه شوید که در آن جا نمی ماند. آهنهای خاص خاصیت مغناطیسی بیشتری نسبت به بقیه دارند. چهار نوع از پنج نوع اساسی فولاد ضد زنگ دارای برخی از خصوصیات مغناطیسی هستند. فولادهای سخت شده فریتی ، مارتنزیتی ، دوبلکس و رسوبی همگی دارای درجاتی از مغناطیس هستند. فولاد آستنیتی تنها است که مغناطیسی نیست.

قیمت پروفیل

فولاد ضد زنگ زنگ نمی زند

در واقع فولاد ضد زنگ با گذشت زمان زنگ می زند. عیارها و ترکیبات بسیاری از این ماده وجود دارد که بعضی از آنها در برابر خوردگی و زنگ زدگی بیشتر از سایرین حساس هستند. اصولاً آلیاژهای ضدزنگ با مقادیر بالاتر کروم در برابر خوردگی مقاوم ترند. اکسیداسیون کروم را “منفعل” می کند. این یک لایه نازک و محافظ در برابر زنگ زدگی و خوردگی ایجاد می کند.عوامل محیطی نیز باید در نظر گرفته شوند. قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی ، آب نمک و باران اسیدی می تواند اثرات زیادی بر روی فولاد بگذارد. با این وجود ، در معرض این عناصر ، فولاد ضد زنگ کمتر از فولاد کربن دچار خوردگی و زنگ زدگی می شود.

برش فلزات

تمیز کردن فولاد ضد زنگ دشوار است

فولاد ضد زنگ یکی از آسانترین مواد برای تمیز کردن است. دلیلی وجود دارد که به آن “ضد زنگ” می گویند. بله ، برخی از اتمام ها ، مانند ساتن ، چاپ انگشت و دست کسل کننده را نشان می دهد. با این حال ، پاک کردن این مواد به راحتی و با آب و صابون ساده ، پاک کننده شیشه یا لاک مبلمان انجام می شود. براق ترمیم خواهد شد.

پخت لیزر انتخابی چیست؟

جدیدترین پوشش ضد زنگ “ضد زنگ سیاه” نامیده می شود. این ماده به رنگ تیره است و چاپ را به همین راحتی نشان نمی دهد. این پایان برای لوازم آشپزخانه بسیار محبوب است.

ضد زنگ به دلیل سهولت در تمیز کردن و استریل کردن ، یکی از بهداشتی ترین مواد محسوب می شود. به همین دلیل این ماده استاندارد برای آشپزخانه های تجاری و تجهیزات پزشکی است. باورهای غلط در مورد فولاد ضد زنگ

مشخصات انواع ورق و قیمت آن ها

فولاد ضد زنگ غیر قابل بازیافت است

به طور کلی فولاد یکی از پایدارترین مواد است زیرا 100٪ قابل بازیافت است. عناصر سازه های فلزی می توانند دوباره مورد استفاده قرار بگیرند ، و آنها را به یک انتخاب مسئول در ساخت تبدیل می کند. بخشها و پروفیلهای ذوب شده لیزر ما از یک تکنولوژی برش دقیق استفاده می کنند که ضایعات کمی تولید می کند. آنچه که در فرآیند تولید زباله تولید می شود جمع آوری و بازیافت می شود تا در ساخت قطعات دیگر استفاده شود.

بررسی انجام آنالیز دستی XRF

ساختارهای ضد زنگ به نیازهای مشتری ما متعهد است

در Stainless Struktural ، ما متعهد به تولید مشخصات و اشکال ضدزنگ با بهترین کیفیت و استاندارد هستیم. ما اعتقاد داریم که فولاد ضد زنگ بازگشت بسیار خوبی از سرمایه گذاری دارد زیرا محصولات قوی ، بادوام هستند ، به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند و قابل بازیافت هستند. ما همه را تشویق می کنیم که خارج از چارچوب فکر کنند و از فولاد ضد زنگ برای طراحی بعدی شما استفاده کنند. لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. باورهای غلط در مورد فولاد ضد زنگ