تیرآهن14واستانداردهای تولید آن

در این مقاله می خواهیم در مورد محصول تیرآهن 14 صحبت بکنیم :

لوله درز مستقیم تست آب ۱۱.۲ اینچ

همانطور که می دانیم محاسبه  قیمت تیرآهن ارتباط مستقیم با عواملی همانند : شرایط کشور ، نرخ دلار ، قیمت فولاد ، بنیزین ، ارز و… دارد از این رو نمی توان به طور کامل و بدون نوسان لحظه ای قیمت آهن را به طور قطعی بیان کرد . ما در این مقاله سعی داریم تا درمورد خصوصیت و کلیت تیرآهن و همچنین عواملی که بر قیمت تیرآهن تاثییر می گذارد صحبت کنیم .تیرآهن14واستانداردهای تولید آن

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

عوامل تاثییر گذار در قیمت تیرآهن:

قیمت تیرآهن 14 در تهران

با توجه به توضیحات گفته شده چه عاملی می تواند در قیمت گذاری تیرآهن14 تاثییر گذار باشد همان طور که گفته شده قیمت تیرآهن14 طبق عوامل متعددی می تواند متغییر شود که از دیگر عوامل موجود و تاثییر گذار می توانیم به

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

 1. کارخانه های تولید کننده تیر آهن
 2. سایز و استاندار تیر آهن
 3. و وزن تیر آهن

اشاره کنیم.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

یکی از عمده ترین و مهم ترین عاملی که در قیمت تیرآ هن تاثیر به سزایی می گذارد  نرخ فولاد می باشد ، آلیاژ فولاد هم خود به عوامل دیگر همچون  وضعیت اقتصادی در جهان بر می گردد . که در نهایت افزایش قیمت فولاد  منجر به افزایش قیمت تیر آهن  می شود .از دیگر عوامل غیر قابل انکاری که در وضعیت قیمت تیر آهن  اثر گذار می باشد بازار بورس کشور است که می توان به چند نمونه از فراز ها و عوامل ناشی از این کسب کار اشاره کنیم :

قیمت ورق سیاه روز

 1. شفافیت های اطلاعاتی
 2. تعیین قیمت های نوسانی
 3. کاهش ریسک در معاملات اقتصادی

کاربرد های تیر آهن:

قیمت ورق کارتن پلاست

همان طور که مشهود است تیر آهن در صنعت ساختمان سازی و صنایع جز مهم ترین و اصلی ترین پروفیل های ساختمان و بنا محسوب می شود. به دلیل استفاده از بالا از این پروفیل مطلوب قیمت آن با کوچک ترین تغییر در بازار آهن آلات سبب تغییر بالایی در قیمت و عرضه آن به مخاطب می گردد . تیر آهن نوع  جز پر کابرد ترین نوع تیر آهن در بازار می باشد . تیر آهن نوع کاربرد های مختلفی دارد از جمله این موارد می توان به استفاده در پوشش سقف ها ، پل ها ، ستون ها ، اسکلت فلزی ساختمان ها و برج ها و… اشاره کرد.تیرآهن14واستانداردهای تولید آن

سازه های ضد زنگ برای موانع محافظت در برابر موج

 

تیرآهن14واستانداردهای تولید آن

ساختار و استاندارد تیرآهن  :

باورهای غلط در مورد فولاد ضد زنگ

ساختار و استاندارد تولید تیر آهن 14 به دو دسته :

 1. تیر آهن سبک
 2. تیر آهن سنگین

تقسیم می شود .

فولاد Galvanized

با توجه آمار موجود در بازار و تجربه مصرف کنندگان و معماران سازه ها تیرآهن نوع از برند کارخانه ذوب آهن اصفهان جز بهترین و مرغوب ترین نوع تیر آهن ساخت داخلی بوده و طبق اصول استاندارد ساخت تیرآهن دارای وزن استاندارد می باشد همجنین وزن تیرآهن طبق استاندار های تیر آهن و  بر اساس جدول اشتال بوده  اما به نسبت انواع دیگر تیرآهن قیمت بالاتری دارد.پروفیل تیرآهن در دسته مقاطع فولادی قرار می گیرد که با تحمل تنش ها و فشارهایی که ممکن است بر اثر عوامل حیاتی و محیطی به آن وارد شود مقاومت بالایی را  از خود نشان  می دهد، و در دل مصرف کنندگان ومعماران ساخت ساز جای دارد . و در پروژه های عمرانی از این نظیر مورد استفاده قرار می گیرد و نقش مهم و اساسی را ایفا می کند .

 

استاندارد های تولید تیرآهن :

 1. تیرآهن IPB یا بال پهن
 2. تیرآهن IPE تولید شده بر اساس استاندارد اروپا و چین
 3. تیرآهن INP تولید شده براساس استاندارد روسیه و چین

تیرآهن IPB یا بال پهن :

از لحاظ ظاهری شکل این تیرآهن ظاهری پهن و عریض شکلی دارد و در اصطلاح تولیدی و عرضه تیرآهن  با دو نماد حروف لاتین L AND V  نمایش داده می شود که در تعریف این دو حروف  نماد L نمایش دهنده وزن سبک تیرآهن و نماد V  نمایش دهنده وزن سنگین تیرآهن می باشد .

تیرآهن IPE  :

نوع دوم استاندارد تولید تیرآهن  تیرآهن IPE می باشد که شبیه به حرف I   انگلیسی است  ساختار تولیدی این تیرآهن به این صورت است که میزان ضخامت بال های این تیرآهن در سرتاسر تیرآهن یکسان می باشد ، و این نوع تیرآهن در کشور عزیزما ایران بیشتر مورد استقبال و استفاده قرار می گیرد.

تیرآهن INP :

فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

استاندارد سوم  تیرآهن از نوع INP  که همانند  تیرآهن  IPE شکل ظاهری آن همانند حرف انگلیسی I   می باشد. تنها تفاوتی که با نوع دوم استاندارد تیرآهن دارد در ضخامت بال های خود می باشد به این گونه که ضخامت بال های تیرآهن هر چه از بخش اصلی تیرآهن یعنی جلن تیرآهن فاصله می گیرد کاهش پیدا می کند.

 

تیرآهن14واستانداردهای تولید آن

مرحله ساخت تیر آهن:

مرحله ساخت تیر آهن به این صورت است  که در مرحله  نخستین  شمش ها توسط یک ماشین صنعتی که دارای یک جک هیدرو لیکی باشد به صورت ردیف به ردیف و مشخص شده در درون کوره گزاشته می شوند و دمای کوره می بایست در 1100 درجه سانتی گراد تنظیم گردد تا آماده جهت نورد کاری شوند .  بعد از انجام این فرآیندها و پخته شدن شمش ها آن ها را  به مرحله رافینگ هدایت می کنند مرحله رافینگ شامل  :

 1. در مرحله اول ابتدا از قطر شمش ها می کاهند و به طول آن ها اضافه می کنند
 2. در مرحله دوم استند ها را  در قفسه های نورد قرار می دهند و که این مرحله خود دارای 10 تا 18 استند با کالیبرهای مشخص شده می باشد
 3. در مرحله سوم توسط قیچی متراژ تیر آهن  را جهت برش به طول مشخص شده و مورد نیاز به کار می برند
 4. در آخر محصولات را به طول 12 و مطابق استاندارد مذکور برش می دهند .تیرآهن14واستانداردهای تولید آن