فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

 

فولاد ضد زنگ و فولاد گالوانیزه دو نوع از فلزات متداول برای تولید هستند. آنها دارای برخی ویژگی های مشابه و فقط چند تفاوت هستند ، به خصوص در ترکیب آنها. اما کاربرد آنها کاملاً مشخص است. اما بسیاری از صنعتگران هنگامی که مجبورند یکی از آنها را انتخاب کنند با یک معضل روبرو هستند. به همین دلیل است که امروز توضیح خواهیم داد که چه کسی باید از فولاد ضد زنگ استفاده کند و فولاد گالوانیزه بهترین گزینه برای چه کسی است. اما قبل از آن ، شما باید ویژگی های قابل توجه آنها را بدانید و اینکه چرا آنها چنین رفتاری دارند. فولاد ضد زنگ و فولاد خفیف می توانند برش لیزری یا خم شدن و خم کردن دستگاه را انتخاب کنند. فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

لوله استیل ۳۱۶ صنعتی ۳ اینچ

 

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ به فولاد Inox نیز معروف است و آلیاژ آن 10.5 درصد کروم و آهن است. آهن جز component اصلی آن است اما کروم اضافه شده یک لایه اکسید کروم نازک اضافی روی سطح آهن ایجاد می کند. این لایه به عنوان Passive Layer معروف است که از مشخصات مهم فولاد ضد زنگ است. این لایه منفعل از ایجاد هرگونه خوردگی در سطح فلز جلوگیری می کند. و هرچه کروم بیشتر با آلیاژ مخلوط شود ، مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و اکسیداسیون اجتناب ناپذیر می شود. علاوه بر این ، عناصر دیگری مانند سیلیکون ، منگنز و مقدار زیادی کربن به فولاد ضد زنگ اضافه شده است. علاوه بر این ، مولیبدن و نیکل نیز برای افزایش ترسناک بودن و چند ویژگی مفید دیگر اضافه می شوند. فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

 

 

برای مقاومت شدید در برابر خوردگی و پایان بی عیب و نقص ، از فولاد ضد زنگ در صنایع دارویی و آشپزی استفاده می شود. فولاد ضد زنگ از نظر جذابیت سطح بسیار بهتر از فولاد گالوانیزه است. ترکیب فیزیکی فولاد ضد زنگ باعث ماندگاری بیشتر آن می شود و به همین دلیل از فولاد ضد زنگ در صنایعی استفاده می شود که محصول برای مدت طولانی نیاز به حفظ یکپارچگی خود دارد. فقدان هر نوع زنگ زدگی یا لایه سطح را برای مدت طولانی صاف و براق نگه می دارد. به طور خلاصه ، فولاد ضد زنگ از فولاد گالوانیزه بسیار مقاوم و مقاوم تر است.

 

به همین دلیل بسیاری از صنایع از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده اولیه تولید خود استفاده می کنند. در اینجا برخی از رایج ترین کاربردهای فولاد ضد زنگ در صنایع مختلف وجود دارد که تولیدکنندگان از پتانسیل فولاد ضد زنگ استفاده می کنند.

 

 

 

کاربردهای فولاد ضد زنگ

 

معماری: استفاده معماری از فولاد ضد زنگ چیز جدیدی نیست. برای ویژگی های ضد ضد خرابکاری فولادهای ضد زنگ و نگهداری کم هزینه ، آنها در زیر ساخت های مدرن معماری مورد استفاده قرار می گیرند. عمدتا از فولاد ضد زنگ برای بام ، روکش و نما در خانه ها استفاده می شود. امروزه ، به دلیل دوام ، فولاد ضد زنگ به عنوان ساختار اصلی ساختمان کاملاً کارآمد است. فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

 

قیمت آهن و انواع تیرآهن را بشناسید

 

 

کارد و چنگال: همانطور که قبلاً ذکر شد ، فولاد ضد زنگ کاملا ضد زنگ است و به همین دلیل سطح صاف و تمیز دارند. از استریو ضد زنگ به دلیل سطح براق و جذاب آن ، به عنوان ماده اولیه اصلی در صنعت کارد و چنگال استفاده می شود.

 

 

بیشترین استفاده از فلزات در صنعت ساختمان

تولید برق: مقاومت مجدد در برابر خوردگی در دمای گرم از ویژگی های مفید در صورت استفاده از فولاد ضد زنگ است. به همین دلیل صنعت تولید برق از فولاد ضد زنگ برای شافت های تهویه و تریبون گاز و بخار استفاده می کند. فولادهای ضد زنگ با کبالت کم مواردی هستند که می توانند در نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار گیرند. فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

 

 

قیمت ورق کارتن پلاست

 

صنایع شیمیایی ، نفت ، گاز: یکی از صنایعی که خواهان دائمی آنها برای فولاد ضد زنگ است ، فرآوری مواد شیمیایی ، نفت و گاز است. در این صنعت ، از لوله ها و لوله ها تا مخازن ذخیره سازی که گاز ، مواد شیمیایی یا روغن در آن ذخیره می شود ، از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. به خصوص درجه 304 فولاد ضد زنگ برای صنعت از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل در مهمترین بخش برای فولاد ضد زنگ در نظر گرفته می شود.

 

قیمت ورق سیاه روز

 

خودرو: از فولاد ضد زنگ به دلیل تأثیر کم بر محیط زیست ، هزینه نگهداری پایین و حداقل هزینه چرخه عمر در صنعت خودرو استفاده می شود. از آنها برای ساخت سازه های وسایل نقلیه ، سیستم اگزوز ، مبدل کاتالیزوری و غیره استفاده می شود. و به نظر می رسد که استفاده از فولاد ضد زنگ در صنعت خودرو افزایش یابد. فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

 

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

پخت لیزر انتخابی چیست؟

 

پزشکی: ابزارهای جراحی برای عمل باید بهداشت داشته باشند. این بدان معناست که آنها نمی توانند زخمی بر روی بدن آن داشته باشند. به همین دلیل فولاد ضد زنگ برای تجهیزات جراحی ترجیح داده می شود.

 

قیمت تیرآهن 14 در تهران

 

مجسمه سازی: مجسمه های فلزی نوعی هنر است. این هنر همچنین با استفاده از فولاد ضد زنگ پشتیبانی می شود. بسیاری از طراحان استفاده از فولاد ضد زنگ را برای مجسمه ها به دلیل دوام و مقاومت آن انتخاب کرده اند

 

برش جت آب چیست؟

 

پل ها: مانند ساخت یک قاب سازه ای ، از فولاد ضد زنگ می توان در پل هایی که نیاز به ماده ای با دوام و در عین حال مقرون به صرفه دارند ، استفاده کرد. فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

 

 

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

 

وقتی نباید از فولاد ضد زنگ استفاده کنید

سازه های کامپوزیتی از فولاد بتنی

در مکان هایی که ممکن است دو قطعه از قطعات فولادی نیاز به برخورد یا مالش با هم داشته باشد ، نباید از فولاد ضد زنگ استفاده کرد. از آنجا که اصطکاک لایه منفعل فولاد ضد زنگ را می شکند و باعث می شود مقاومت در برابر خوردگی از بین برود. مکان دیگری که در آن فولاد ضد زنگ گزینه ایده آلی نخواهد بود مکان با کلر است. کلر همچنین اکسید l را می شکند فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟