قیمت تیرآهن 14 در تهران

یک سازه و یا ساختمان برای ساخته شدن نیاز به مصالح و موادی دارد که به آن دوام، استحکام و داشتن مقاومت در برابر بارها و نیروهای مختلف وارده را بدهد. در قدیم مردم خانه های خود را با ابزارهای ساده و با مصالحی مثل سنگف خاک، چوب و .. میساختند. این مصالح مقاومت خوبی داشتند اما در برابر مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی دوام و مقاومت خوبی را به همراه نداشتند و ممکن بود در اثر یک زلزله یا سیل، طوفان و آتش سوری به کل از بین بروند و به ساکنان آن نیز صدمات جانی وارد می شد. امروزه انسان از مصالح دیگری نیز در ساخت و سازها استفاده می کند. انواع سنگ های معدنی، بتن، آجر، آهن، فولاد و … استحکام بیشتری را به ساختمان ها می دهند. در این نوشته می خواهیم درباره قیمت تیرآهن 14 در تهران صحبت داشته باشیم. همراه بمانید.قیمت تیرآهن 14 در تهران

اگر تیرآهن نبود

تیرآهن را در اسکلت ساختمان ها در انواع و اندازه های مختلف استفاده می کنند تا استحکام و دوام و مقاومت سازه بالا برود. علاوه بر این، چهارچوب سازه و زیبایی ظاهری آن نیز چند برابر می شود. تیؤآهن اجازه می دهد تا به راحتی و با حفظ ایمنی و استانداردها، سازه هایی بلند و مرتفع و چند طبقه ساخته شود. به راحتی اجازه می دهد تا بعد از تمام شدن ساخت و ساز، طبقات بیشتری به ساختمان افزوده شود.

وجود تیرآهن به جای تیرهای چوبی به سازه استحکام بیشتری می دهد. ساختمان می تواند بار بیشتری را تحمل کند، در برابر آتش سوزی نیز مقاوم تر است. می بینیم که تیرآهن مزیت های زیادی دارد و به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر در ساختمان سازی مورد پذیرش قرار گرفته است. این محصول معمولا از آهن، فلزات آهنی، آلیاژهای آهن و فولاد ساخته می شود زیرا این فلزات از نظر مقاومت، استحکام و خصوصیات فنی در سطح بالایی قرار داند.

انواع تیر فولادی آهن رسان در بازار

تیرآهن انواع و اقسام گوناگونی دارد. این محصول یک شکل ظاهری ساده دارد که تقریبا همه با آن آشنا هستند. اگر با دقت بیشتری به این موضوع بپردازیم، می توان تیرآهنهای مختلفی را نام ببریم.

·        تیرآهن معمولی با استاندارد اروپایی

·        تیراهن معمولی با استاندارد چین و روسیه

·        تیرآهن بال پهن یا هاش / هش / عریض

·        تیرآهن لانه زنبوری یا مشبک

با توجه به این لیست چهار نوع تیرآهن در بازار وجود دارد. اما هر یک ازاین انواع علاوه بر ویژگی های مختلفی که مختص خودشان هست، در سایزها و ابعاد متنوعی نیز ساخته می شوند. تیرآهن ها در کارخانه ها با روش های متنوعی از جمله نوردکاری یا ریخته گری ساخته می شوند. برای تولید این محصولات از استانداردهای خاصی استفاده می کنند. کارخانه ها ممکن است بر اساس تجهیزاتی و نیروی کار و متخصصانی که دارد، محصولات متنوعی تولید کند که از نظر مشخصات فنی، مکانیکی و کیفی تفاوت هایی داشته باشند. در کارخانه ها هر محصولی که تولید می شود باید با آرم کارخانه یا نشان تجاری علامت گذاری شود. به علاوه مشخصات آن در پلاک هایی همراه محصول ارائه شود.  هر یک از محصولات لیست شده فوق دارای علامت اختصاری خاصی هستند.قیمت تیرآهن 14 در تهران

تیرآهن اروپایی با علامت IPE، تیرآهن روسی با علامت INP،  تیراهن هاش با علامت IPB، تیرآهن لانه زنبوری با علامت CPE مشخص می شود.

اما گاهی می بینیم که تیراهن های مختلف با علائمی مثل I یا H و … نمایش داده می شوند. لازم است بدانید که تیرآهن دارای سه قسمت اصلی است. دو بال عمود بر قسمت میانی (جان) نحوه اتصال ، داشتن انحنا یا قائم بودن محل اتصال بال ها به جان تیراهن، اندازه بالها و ارتفاع جان، ضخامت بالها و جان و طول تیرآهن متغیرهایی هستند که عامل تنوع در این محصول می باشند.

بر این اساس تیرآهن معمولی با علامت I، تیرآهن هاش با علامت H، تیرآهن هاش سبک با علامت IPBA یا HEA، تیر هاش سنگین با علامت IPBV یا HEB، نشان داده می شوند.

خرید تیرآهن فولادی

برای خرید و فروش تیرآهن وزن آن محاسبه می شود. اگر محصول طبق استانداردهای رایج ساخته شده باشد، طبق جدول وزنی و جداول اشتال، وزن آن نیز مشخص است. اما معمولا به دلایل مختلف همچون عدم تطابق با استانداردها، گاهی وزن محصول دقیقا برابر با جدول وزنی آن نمی شود. به هر حال فلزات چگالی مختلفی دارند و با توجه به سایز و ضخامت محصولات، باید وزن آن ها را محاسبهنمود. برای محاسبه وزن تیرآهن از فرمول های مشخصی استفاده می شود. اما در بازار باسکول انجام می شود.قیمت تیرآهن 14 در تهران

قبل از خرید تیرآهن باید به نکات مهمی توجه کرد تا محصول خریداری شده از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار باشد. این کار باعث می شود تا هنگام استفاده از آن مشکلی پیش نیاید،  مهندسین سازه باید بدانند چه نوع تیراهنی با چه سایزی برای پروژه آن ها مناسب است. بنابراین انتخاب و استفاده صحیح تیر فولادی بسیار اهمیت دارد زیرا در صورت توجه نکردن به این موضوع ممکن است خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیر وارد شود.

تیرآهن بر اساس سایز و سایر ویژگی ها در انواع تیر اصلی، تیر فرعی، شاه تیر و .. ساخته و استفاده می شود. هر محصول بر اساس وزنی که دارد، استاندارد، مشخصات، برند و … قیمت متفاوتی نیز می تواند داشته باشد.

قیمت تیرآهن 14

دست دوم در کانال تلگرامی آهن رسان بارگذاری شده است.  قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیرآهن ۱۸ قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه قیمت تیر آهن 16 قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت تیر آهن 16 در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن اصفهان درب کارخانه قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت آهن دست دوم قیمت آهن کیلویی قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت آهن در مشهد قیمت آهن اصفهان امروز قیمت قوطی آهن قیمت آهن ایران جیب قیمت آهن اهواز قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیر آهن 16 قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

قیمت تیرآهن فولادی

بر اساس مطالب فوق قیمت این محصول به عوامل زیادی بستگی دارد. شاخه تیؤآهن معمولا 12 متری است. زون تیربآهن به استاندارد ساخت آن بستگی دارد. حتی ممکن است وزن محصول کارخانه x با وزن محصول کارخانه y تفاوت (ناچیز) داشته باشد. کیفیت محصول به برندف استاندارد، مواد اولیه و .. بستگی دارد و به تبع کیفیت بر قیمت نهایی محصول اثر گذار است.

عوامل محیطی مختلفی هستندکه بر قیمت تیرآهن تاثیر دارند که شامل قیمت نفت، دلار، مواد اولیه، ثراضه، سنگ آهن، سوخت و حامل های انرژی ، حمل و نقل، شرایط جوی و فصلی، شرایط سیاسی، میزان عرضه و تقاضا در بازار و بسیاری از موارد دیگر که ممکن است به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت ها اثر بگذارند.قیمت تیرآهن 14 در تهران