محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

قیمت ورق ST52 به صورت روزانه از طریق سایت ما قابل مشاهده است شما می توانید لیست تمام محصولات فولادی از جمله ورق را به همراه نام کارخانه شرکت سازنده استاندارد ساعت ابعاد و ویژگی های آن را مشاهده کنید در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز مهم ترین تولید کنندگان ورق ST52 هستند بنابراین اگر قصد خرید ورق فولادی را دارید با ما تماس بگیرید تا قیمت مناسب و کف بازار را به شما معرفی کنیم در ادامه مطلب با توضیحات در مورد این محصول پر کاربرد در صنایع مختلف با ما همراه باشید. بر اساس جنس و روش ساخت انواع ورق فولادی همچون ورق سرد و گرم ورق سیاه ورق آهنی ورق گالوانیزه ورق روغنی ورق رنگی ورق آلیاژی ورق آجدار ورق سفید ورق اسید شویی ورق هاردوکس ورق دریایی و رقم مخزنی، ورق آتشخوار و غیره تولید می‌شود. در این میان ورق گرم و ورق سرد دو دسته اصلی هستند. نبرد کاری پروژه و فرایندی برای ساخت انواع محصولات فولادی همچون ورق است. این پروسه دو حالت اصلی به نام نورد کاری گرم و نوردکاری سرد دارد. در نورد کاری گرم برای تولید ورق ST52 فولاد ST52 را که به شکل شمش تختال اصل بیا محصولات میانی دیگر است را درون کوره با دمای بالا حرارت داده تا به نقطه ذوب و خمیری شدن برسد سپس آن را با غلتک های عمودی و افقی غلتک کاری می‌کند تا ضخامتش کم شده و بر طول آن افزوده شود کار حرارت دهی و غلتک کاری در مورد فولاد آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا به محصول مورد نظر تبدیل شود سپس آن را در ابعاد مورد نظر و دلخواه برش داده و از خط تولید خارج می کنند تا در دمای اتاق و به آرامی سرد شود. از آن جایی که ورق ST52 پس از خروج از خط تولید به این شیوه به رنگ سیاه مات که در کثیف و پوسته پوسته در می آید به آن ورق سیاه نیز گفته می‌شود و از آنجایی که این ورق در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و نام دیگر آن ورق سیاه صنعتی است. در روش نورد کاری سرد همین کار غلتک کاری در دمای اتاق انجام می‌گیرد و فولاد حرارت داده نمی شود.

قیمت ورق st52

مشخصات ورق ST52

این محصول فولادی جزء محصولات زیربنایی و ساختاری است که در قسمت‌های مختلف صنایع وسیع کاربرد دارد. به خاطر داشتن مقدار قابل توجهی از عناصر مثلثی و منگنز نسبت به ورق ST37 و ST44 خواص مکانیکی فنی مثل مقاومت در برابر خش و پی چشم تحمل وزن و از خاصیت ارتجاعی بالاتری برخوردار است. به طور کلی ترکیب شیمیایی ورق ST52 شامل حدود 0.045% فسفر و حدود 0.045% گوگرد، حدود 0.55% سیلیسیم و 1.6% منگنز و حدود 0.24% کربن،0.05% وانادیوم، کمتر از 0.03% نیوبیوم، کمتر از 0.03% تیتانیوم و فلز پایه آن آهن می باشد. می دانیم که عناصر سازنده در هر ترکیب شیمیایی برای فلزات مهم‌ترین عامل برای ویژگی های فنی مکانیکی و فیزیکی آن به شمار می رود. در ورق ST52 با توجه به عناصر سازنده و درصد هر یک از آن‌ها، ویژگی های همچون چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای سخت شدن ۸۶۰ تا ۸۹۰، دمای تمپرینگ ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد و درصد ازدیاد طول ۲۲ را دارد از مهم‌ترین خصوصیات ورق ST52 داشتن استحکام بالا در برابر خمش و پیچش دارای قابلیت جوشکاری بالا دارای مقاومت بالا و سختی مناسب دارای قابلیت ماشین‌کاری و پرس‌کاری خوب است. همین ویژگی ها باعث شده تا ورق سیاه صنعتی یعنی است ۵۲ هم به عنوان ورق ساختمانی یعنی در کاربردهای سازه‌ای و عمرانی و ساخت و ساز و هم به عنوان برق صنعتی یعنی برای ساخت ماشین آلات بدنه ماشین آلات و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید ورق ST52 به نرخ کارخانه از آهن رسان

قیمت ورق ST52 طبق وزن ابعاد ضخامت ویژگی های فنی و مکانیکی کارخانه سازنده استاندارد صاف و بسیاری از عوامل و فاکتورهای دیگر تعیین می شود. برای دریافت پایین ترین نرخ بازار می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب را به شما معرفی کنند.

بعد از استعلام قیمت فوری محصولات فولادی از جمله ورق می توانید لیست قیمت را در گوشی همراه خود نیز مشاهده کنید این کار از طریق سایت شبکه های اجتماعی ما قابل انجام است قیمت به همراه مشخصات محصول شرایط پرداخت زمان بارگیری و تحویل ورق فولادی و سایر جزئیات سفارش شما به صورت پیش فاکتور اعلام می شود پس از تائید پرداخت واحد حمل و نقل محصول فولادی سفارش شده شما را ثبت می کند و بعد از تائید قیمت کرایه توسط شما انجام می شود بر اساس زمان‌بندی تحویل آن به آدرس و مشخصات دریافتی شما اقدام انجام می‌گیرد.

قیمت ورق st52

روش و استاندارد ساخت ورق ST52

عمده نیاز کشور توسط تولیدات داخلی تأمین می شود و مابقی از طریق واردات از کشورهای مثل چین کره اوکراین آلمان و روسیه انجام می گیرد. مهم‌ترین کارخانه‌ها و تولیدکنندگان ورق سیاه صنعتی در ایران فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز می‌باشند. این کارخانه ها محصولات فولادی همچون ورق ST52 را بر اساس استانداردهای خاصی تولید می کند از مهم‌ترین استاندارد های ساخت ورق فولادی می‌توان به استاندارد آلمان اروپا آمریکا و روسیه اشاره کرد در این استانداردها چهارچوب هایی برای تولید ورق نگهداری ابعاد آن وزن و ویژگی های دیگر آن وجود دارد. اگر محصول طبق استاندارد تولید شود نتایج آزمایشگاهی آن و تست های انجام شده بر روی ورق نتایج قابل قبول خواهد بود که یعنی ورق از کیفیت مناسب برای کاربرد موردنظر برخوردار است. مهم‌ترین موضوع در هنگام خرید ورق ST52 توجه به تست UT آن است. این تست به آزمایش التراسونیک معروف است که با دستگاه‌های اجرایی سونی انجام می‌شود توجه داشته باشید که تست UT حتماً برای ورق‌های فولادی ST52 ضخامت بالای ۵۰ میلی‌متر انجام شده باشد. در این تست امواج صوتی با فرکانس بالا به درون ورق هدایت می شوند تا مشکلات سطحی و زیر سطحی آن را نمایان سازند مشکلاتی مثل تورق، فرورفتگی پوسته شدن، خلل و فرج انقباض ناقص ترک خوردگی وجود حفره و غیره که ممکن است در هنگام ساخت ورق دسته بندی و یا نگهداری آن ایجاد شده باشد.

ورق صنعتی 

قیمت ورق 50 گالوانیزه در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان در کانال تلگرام آهن رسان  محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه مشخصات ورق st52 قیمت ورق سیاه 1.5 میل نمودار قیمت ورق سیاه در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت و وزن ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه وزن فولاد mo40 محاسبه گر وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق استیل فرمول محاسبه وزن استوانه تو خالی محاسبه وزن فولاد گرد  قیمت ورق st37 فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی در کانال تلگرامی آهن رسان نمودار قیمت ورق سیاه قیمت محصولات فولاد مبارکه ورق مشکی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق سیاه آهن ملل  قیمت ورق st52 وارداتی مشخصات ورق st52 قیمت ورق آهن ورق st52 چیست قیمت ورق گیلان قطعات ورق آلیاژی st52 قیمت ورق کاویان st52 قیمت ورق st37 در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

معمولاً ورق فولادی در ابعاد طولی عرضی و در ضخامت های استاندارد به صورت برش خورده تولید می‌شود و صنایع این ورق های برش خورده و فابریک را به همان صورت مورد استفاده قرار می دهند ولی گاهی برخی صنایع بر اساس کاربرد نیازشان به ورق هایی با طول و عرض و ضخامت سفارشی نیاز دارند که این کار نیز در کارخانه ها انجام می شود. ورق فولادی ST52 در ضخامت های پایین هم به صورت شیت و هم به صورت رول قابل تولید است وقتی ورق به صورت رول تولید می شود عرض و ضخامت استاندارد دارد و مصرف کننده به وسیله ابزارهای برشی مخصوص و متناسب با محصول آن را در ابعاد دلخواه خود برش می زند.