ریخته گری دایکاست

ریخته گری دایکاست

به روش ایجاد قطعه به وسیله تزریق فلزمذاب و زیر فشار به داخل قالب دایکاست یا این که ریخته‌گری ذیل فشار می‌گویند . در روش دایکاست بدلیل این که در آن فلز مذاب به باطن حفره ای به طریق قطعه ریخته می شود و بعداز سرد شدن قطعه موردنظر به دست میاید , ریخته گری دایکاست دوچندان به ریخته گری ریژه شباهت دارااست . فقط تفاوت این دوروش طرز روش پرکردن حفره قالب هست .

تیرآهن ۲۲ ذوب آهن اصفهان

لوله استنلس استیل صنعتی مانیسمان ۲

در قالب ریژه فلز مذاب ذیل نیروی وزن خویش سیلان پیدا میکند و به باطن قالب میرود , ولی در روش دایکاست فلز مذاب پایین فشار و سرعت بیشتری به باطن قالب روانه می شود . به همین جهت درروش دایکاست می توان قطعات با گونه های پیچیده‌تری را ساخت کرد .

پخت لیزر انتخابی چیست؟

در قالب‌های دایکاست بعد از مسدود شدن قالب , مواد مذاب به باطن یک گونه پمپ یاسیستم تزریق ( بسته به طرح دستگاه ) ساماندهی می شوند , آنگاه در حالی که پیستون پمپ , مواد مذاب را با سرعت از روش سیستم تغذیه قالب به باطن حفره می‌‏فرستد , هوای باطن حفره از روش سوراخ‌های هواکش بیرون میشود ریخته گری دایکاست. این پمپ دربعضی از دستگاه‌ها دارنده جايگاه حرارت محیط و در بعضا دیگر دارنده رتبه حرارت مذاب است .

پانل دیواری WPC

معمولاً میزان مواد مذاب تزریق شده بیشتراز مقدار مایحتاج برای لبریز کردن حفره است تا سرباره‌گیرها را مالامال نماید و چه بسا پلیسه ها را در نزدیکی قطعه به وجودآورد . بعد از آن در سطح دوم وقتی که ماده مذاب در هم اکنون سرد شدن در باطن حفرهاست , پمپ کماکان فشار خویش را ادامه می دهد . ریخته گری دایکاست در سطح سوم قالب گشوده شده وقطعه به خارج پرتاب می‌گردد .

نکاتی برای کاهش هزینه ساخت چیست؟

در سطح اخر کماکان که قالب گشوده است باطن حفره قالب منزه و در صورت نیازروغنکاری شده و مجدد قالب بسته و فراهم تکرار عملیات گذشته می شود .

مزایای ایجاد از روش دایکاست :

ساخت گونه های پیچیده‌ خیس : چون در‌این روش قالب با سرعت و ذیل فشار لبریز میشود قطعات با دیواره‌های نازکتری را می‌توان ساخت کرد و خلاصه آنکه درین روش نسبت ارتفاع قطعه به ضخامت قطعه به مراتب بیشتر از دیگر روش‌ها است . ریخته گری دایکاست نرخ ایجاد در‌این روش خیلی بالا است تیتانیم و آلیاژهای آن , به خصوص درصورتی که قالب‌های یکسری حفره‌ای باشد : معمولاً قطعه ایجاد شده توسط دایکاست از پرداخت تراز خیر و خوبی شامل است واحتیاجی به عملیات ماشین‌کاری بعدی ندارد و به دلیل عملیات فوق‌العاده اقتصادی است .
قالب‌های دایکاست مانند قالب‌های ریژه معمولاً گذشته از آنکه فرسوده شوند و در ابعادقطعه ایجاد شده اختلافی بوجود آید , هزاران قطعه ایجاد خواهدکرد , در سود سرمایه‌گذاری برای ایجاد قطعه کمتر است

قیمت ورق سیاه روز

نسبت به دیگر روش‌های ایجاد قطعه , از فلز مذاب با روش دایکاست مقاطع ظریفتری را روی قطعه می‌توان بوجود آورد .
اکثر وقت ها قطعات ساخت شده با کمترین پرداخت , فراهم آب فلزکاری می‌باشند . ریخته گری دایکاست قطعات آلومینیومی ساخت شده به وسیله دایکاست معمولاً نسبت به روش‌های دیگر نظیر ریخته‌گری آلومینیوم در ماسه پایداری بیشتری دارا هستند . لوله چدنی چه چیزی است

محدودیت های این روش :

قیمت تیرآهن 14 در تهران

درین روش وزن قطعه محدود است . به‌تدریج وزن قطعه از 25 کیلوگرم بیشتر است و معمولاً کمتر از 5 کیلوگرم است .
نسبت به طریق قطعه و سیستم تغذیه قالب , مک دار بودن قطعه به دلیل وجود حباب هوا از مشکلات این روش تولیدی است .
تجهیزات ساخت از قبیل قالب , خودرو , و لوزام جنبی در‌این روش تقریبا گران است و در فیض صرفا ایجاد انبوه آن , از حیث اقتصادی مقرون به صرفه است . ریخته گری دایکاست به غیر از مورد ها استثنایی صرفا فلزاتی را می‌توان در دایکاست مورد استعمال قرار بخشید که نقطه ذوب آن ها چیزی در‌حد آلیاژهای مس باشد . پانچ و سوراخکاری ورق فولادی

اشکال ماشین‌های دایکاست

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

ماشین‌های دایکاست دو گونه می باشند :

ماشین‌های تزریق با محیط ( سیلندر ) گرم
ماشین‌های تزریق با محیط ( سیلندر ) سرد

در صورتی‌که نقطه ذوب فلز تزریقی تحت باشد و به سیستم پمپ جراحت نرساند , پمپ میتواند مستقیماً در فلز مذاب قرار گیرد . به‌این ورق کرکره چیست