فلزات مهم برای فرآوری در کارخانه

گرافیت تعبیه شده در ترکیبی از فریت و مروارید. این نام به این دلیل بوجود می آید که گرافیت ظاهری خاکستری کسل کننده به سطوح شکستگی می دهد. فسفر در بیشتر چدنها وجود دارد ، نقطه انجماد را کاهش می دهد و دوره انجماد را طولانی می کند تا آهنهای خاکستری به اشکال پیچیده ریخته شوند.

قیمت تیرآهن 14 در تهران

متأسفانه ، تشکیل گرافیت با انجماد آهسته افزایش یافته و اثر القا crack ترک در پوسته های گرافیت ، قدرت و قابلیت انعطاف پذیری فلز را کاهش می دهد. چدن های خاکستری در صورت نیاز به مقاومت در برابر ضربه نامناسب هستند ، اما برای مواردی مانند بلوک های سیلندر موتور ، اجاق گازهای خانگی و روکش منافذ ایده آل هستند.

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

ماشین کاری آنها آسان است زیرا گرافیت باعث خرد شدن فلز در تراشه های کوچک می شود و همچنین از ظرفیت میرایی بالایی برخوردار هستند (یعنی توانایی جذب لرزش را دارند). در نتیجه از چدنهای خاکستری به عنوان قاب ماشینهای چرخشی مانند ماشینهای تراش استفاده می شود. فلزات مهم برای فرآوری در کارخانه

مشخصات انواع ورق و قیمت آن ها

آهن پر آلیاژ

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

خواص چدن های سفید و خاکستری را می توان با گنجاندن عناصر آلیاژی مانند نیکل (Ni) ، کروم (Cr) و مولیبدن (Mo) افزایش داد. به عنوان مثال ، Ni-Hard ، آهن سفید حاوی 4 تا 5 درصد نیکل و تا 1.5 درصد کروم ، برای ساخت رول های فلزکاری استفاده می شود. اتوها در محدوده مقاومت نیکل ، که حاوی 14 تا 25 درصد نیکل هستند ، غیر مغناطیسی بوده و از مقاومت در برابر حرارت و خوردگی خوبی برخوردار هستند.

لوله استیل ۳۱۶ صنعتی ۲۰

روشهای ریخته گری

قیمت ورق سیاه روز

ریخته گری آهن را می توان از بسیاری جهات انجام داد ، اما ریخته گری شن و ماسه رایج ترین است. ابتدا الگویی به شکل مورد نیاز (کمی بزرگ شده تا امکان جمع شدگی) در چوب ، فلز یا پلاستیک ساخته شود. سپس آن را در یک جعبه قالب دو تکه قرار داده و محکم در ماسه بسته بندی می کنیم که توسط یک ماده اتصال دهنده به هم چسبیده است. پس از سفت شدن شن و ماسه ، جعبه قالب شکافته شده و اجازه می دهد تا الگوی برداشته شده و دوباره مورد استفاده قرار گیرد و سپس جعبه دوباره جمع شده و فلز مذاب در حفره ریخته می شود تا ریخته گری ایجاد شود. فلزات مهم برای فرآوری در کارخانه

فرآیند گالوانیزه غوطه ور

قیمت آهن و انواع تیرآهن را بشناسید

ریخته گری سبز و سبز در قالب ماسه ای که با خاک رس پیوند خورده است ساخته می شود ، این نام به رنگ شن و ماسه نیست بلکه به این دلیل است که قالب پخته نشده است. قالبهای ماسه خشک مشابه هستند ، با این تفاوت که شن و ماسه قبل از دریافت فلز پخته می شود. متناوباً ، با مخلوط کردن سیلیکات سدیم در ماسه ، می توان پیوندهای شیمیایی ایجاد کرد که پخت را غیرضروری می کند.

مزیت برتری فولاد آردی

برای ریخته گری های سنگین ، از قالب های ساخته شده از شن و ماسه درشت لوم با پشتوانه آجر و رو به مواد بسیار نسوز استفاده می شود. فلزات مهم برای فرآوری در کارخانه

فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

ریخته گری شن و ماسه سطوح ناصافی ایجاد می کند و با قالب گیری پوسته می توان به پایان بسیار بهتری دست یافت. این فرایند شامل تماس مخلوط شن و رزین حرارتی با یک الگوی فلزی گرم شده برای تشکیل یک پاکت یا پوسته از شن سخت شده است. سپس دو نیم پوسته برای ساخت قالب جمع می شود. از الگوهای موم می توان برای ساخت قالبهای پوسته یک تکه نیز استفاده کرد ، قبل از پخت و پز رزین در اجاق ، موم با ذوب شدن برداشته می شود.

برای برخی از کاربردهای با دقت بالا ، آهن به قالب های دائمی ساخته می شود که از چدن یا گرافیت ساخته می شوند. با این حال مهم است که اطمینان حاصل شود که قالبها قبل از استفاده گرم می شوند و به سطوح داخلی آنها پوششی داده می شود تا ریخته گری پس از انجماد آزاد شود.

محاسبه قیمت ناودانی

بیشتر ریخته گری ها از این نظر که از نظر جاذبه باعث پر شدن فلز مایع در قالب می شوند ، ساکن هستند. با این وجود ریخته گری گریز از مرکز از یک قالب چرخشی برای تولید ریخته گری استوانه ای توخالی مانند لوله های تخلیه چدن استفاده می کند. فلزات مهم برای فرآوری در کارخانه