قیمت نبشی

در حال حاضر نبشی را می‌توان یکی از پر استفاده‌ترین مصالح در صنعت ساختمان سازی در نظر گرفت. این محصول به دلیل شکل ظاهری که به نبش یک کوچه یا خیابان شبیه است، به این شکل نامگذاری شده است. این محصول از دو مقطع عمود بر هم ساخته شده است. کاربردهای این محصول تنها برای صنعت ساختمان سازی نیست و می‌توانید به راحتی کاربردهای فراوانی از  این محصول را شاهد باشیم. همین طور می‌توان گفت این محصول در اندازه و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شود که وابسته به نوع استفاده می‌توانید از میان محصولات انتخابی نوع مناسب را تهیه کنید. در این مطلب قصد داریم به انواع این محصول بپردازیم و اطلاعاتی در رابطه با این محصول به شما همراهان گرامی ارائه دهیم.

نبشی آهن رسان چیست و چه کاربردی دارد؟

همان طور که گفته شده یکی از مهم‌ترین محصولاتی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نبشی است. از این محصول در دیگر صنایع مانند، خودرو سازی، راه سازی، صنعت برق و غیره استفاده‌های گوناگونی می‌شود. انگلیسی زبانان به این محصول Angle bar می‌گویند که آن را با حرف اختصاری L نشان می‌دهند. دلیل انتخاب این حرف تشابه زیاد این محصول به این حرف است. اگر به شکل ظاهری این محصول نگاهی بیندازید خواهید دید که این محصول به شکل یک پیچ است و در واقع مانند نبش است به همین خاطر ما در زبان فارسی این نام را برای محصول انتخاب کرده‌ایم.

اگر بخواهیم توضیحی کلی‌تر در رابطه با این محصول ارائه دهیم باید بگوییم که این محصول، پروفیلی است که از دو ظلع عمود بر هم تشکیل شده است. بیشترین استفاده از این محصول را می‌توان برای ساخت فریم و یا قاب در نظر گرفت. این محصول در جنس‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شود. که از انواع آن می‌توان به مواردی مانند:

و غیره اشاره کرد. وابسته به نوع کاربرد می‌توانید از میان موارد نام برده شده محصول خود را انتخاب کنید.

نبشی مورد نیاز کشور از چه طریق تامین می‌شود؟

در حالت کلی تمام نیاز مورد استفاده کشور از دو طریق تامین می‌شود، اولین راه تامین این محصول استفاده از تولیدات داخلی است، شرکت‌های داخلی بسیاری در حال حاضر اقدام به ساخت این محصول می‌کنند. بخشی دیگری از این محصول توسط واردات تامین می‌شود. عمده کشورهایی که در حال حاضر در نقش صادر کننده این محصول به ایران بازی می‌کنند کشورهای روسیه و اوکراین هستند. در حال حاضر به دلیل بالا رفتن نرخ ارز قیمت محصول وارداتی از کشورهای نام برده شده بسیار زیاد است و به همین خاطر نسبت به قبل واردات این محصول افت شدیدی را شاهد بوده است.  در ادامه این مطلب قصد داریم در رابطه با نوع فولادی این محصول اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

انواع آهن نبشی آهن رسان کدامند و چه کاربردی دارند؟

همان طور که گفته شد این محصول دارای انواع مختلفی است و وابسته به نوع کاربرد، شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید، به همین منظور پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام به خرید این محصول حتما از نوع نیاز خود و همین طور اندازه و میزان آن اطلاع کامل داشته باشید.

تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری محصول

تقسیم بندی کردن این محصول بر اساس شکل ظاهری می‌توانید آگاهی لازم در رابطه با نوع نیاز و همچنین کاربرد این محصول شما را راهنمایی کند. در حالت کلی بر اساس شکل ظاهری این محصول به دو صورت بال مساوی و بال نامساوی تقسیم بندی می‌شود.

بررسی نوع بال مساوی

این محصول همان طور که از نامش مشخص است دارای دو بال مساوی است و همان طور که پیش‌تر گفته شد این محصول با نام اختصاری L شناخته می‌شود. برای اندازه بال این محصول یک فرمول خاص وجود دارد، عددی که پس از حرفL نوشته می‌شود، اشاره به اندازه بال دارد.

به عنوان مثال L600 نشان دهنده نبشی بال مساوی است که دو بال آن 600 میلی‌ متر است. انگلیسی زبانان به این دسته از محصولات V Shape می‌گویند.

بررسی نوع بال نا مساوی

این دسته از محصولات نبشی برای صنایع و موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالت کلی زمانی از این دسته از محصولات استفاده می‌کنیم که امکان استفاده از نوع بال مساوی وجود نداشته باشد و تنها راه انجام استفاده از نوع با نامساوی باشد. توجه داشته باشید که نوع بال نامساوی را می‌توان در اندازه و ضخامت‌های مختلفی مشاهده کرد. برای نشان دادن اندازه هر بال این محصول به صورت مقابل اقدام می‌کنند که هر یک از اعداد نشان دهنده اندازه هر کدام از بال‌ها است.

به عنوان مثال L400*300 نشان دهنده این است که این نبشی از نوع بال نامساوی است و همین طور یکی از بال‌ها 400 میلی متر و دیگر 300 میلی متر است.  همچنین لازم به توضیح است که به دلیل نیاز به استحکام بالا در ساخت این محصول، از فولادهای مختلفی استفاده می‌شود که دو نوع شاخص و شناخته شده آن را می‌توان ST44 و ST37 در نظر گرفت.

بررسی بر اساس نوع تولید

یکی دیگر از روش‌های دسته بندی این محصول دسته بندی بر اساس نوع تولید است. در حالت کلی این محصول به دو صورت پرسی و فابریک دسته بندی می‌شود. در ادامه به بررسی این دو نوع محصول خواهیم پرداخت.

بررسی نوع پرسی محصول

این نوع محصول را به وسیله یک ورق با طول 6 متر تولید می‌کنند و شکل نهایی این محصول به وجود می‌آید. پس می‌توان گفت محصول اولیه این نوع یک ورق فولادی است. هرچه زاویه داخلی این محصول نزدیک‌تر به 90 درجه باشد. در حالت کلی می‌‌توان گفت این دسته از محصولات به صورت بال مساوی طراحی و ساخته می‌شوند و در ساخت آن از فولاد ST37 استفاده می‌شود.  این محصول در فرآیند ساخت به اندازه مورد نیاز برش خورده و به وسیله دستگاه به شکل دلخواه در می‌آید.

نبشی آهن رسان 

وزن و قیمت نبشی ۴  در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی آرین قیمت نبشی بناب در وب سایت آهن رسان قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی8 قیمت نبشی سه پری  قیمت نبشی ۵ قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۳ قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی امروز قیمت نبشی گالوانیزه در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی 5 اصفهان  قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی 8*8 نمودار قیمت نبشی  قیمت نبشی لقمه قیمت نبشی  در کانال قیمت گذاری آهن رسان مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت میلگرد انبار اصفهان قیمت آهن اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان لیست آهن فروش اصفهان کانال قیمت پروفیل قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان وزن و قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی 5  را با آهن رسان استعلام بگیرید. قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی 3 قیمت نبشی 10*10 قیمت روز نبشی و قوطی  قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن اهواز قیمت قوطی آهن قیمت آهن دست دوم قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت آهن است.

بررسی نوع فابریک محصول

از جمله ویژگی‌های این نوع از محصول را می‌توان خروج این نبشی به صورت کامل در هنگام خروج از خط تولید در نظر گرفت. برای ساخت این محصول از نورد گرم استفاده می‌شود. پس از قرار دادن شمش‌ها در کوره، این محصول از نورد عبور می‌کند تا افزایش سطح و مقطع داشته باشد. پس از آن این محصولات به قسمت برش فرستاده می‌شود تا در سایزهای 6 تا 12 متری برش داده شوند.