قیمت پروفیل

امروزه ساخت و ساز از سری کارهایی است که رونق بسیار چشمگیری داشته است به همین دلیل بیشتر افراد به سمت آن سوق پیدا کرده اند. از این رو این حجم از ساخت و سازها نیاز به مصالح ساختمانی متفاوتی دارد که یکی از پرکاربردترین آن‌ها پروفیل است. کاربرد Profile تنها در ساخت و ساز خلاصه نمی‌شود و در صنایع دیگر نیز کاربرد دارد. همراه ما باشید تا در ادامه توضیح کامل و جامع تری در مورد این محصول پرکاربرد در اختیارتان قرار دهیم.

می‌دانید پروفیل چیست و چه استفاده‌ای از آن می‌شود؟

اگر بخواهیم به صورت ساده تعریفی در مورد (profile) داشته باشیم باید بگوییم این واژه زمانی استفاده می‌شود که قصد داشته باشید مقطعی را در راستای معین ثابت نگه دارید حال این مقطع می‌تواند در قسمت‌های مختلف مانند پنجره، درب، لوله‌های آب و قسمت‌های دیگر باشد. این محصول به دو نوع مختلف تقسیم می‌شوند که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

قیمت پروفیل

کاربرد Profile باز آهن رسان

این محصول را بیشتر در ساخت تسمه، هاش، میلگرد، تیرآهن و مواردی از این دست استفاده می‌شود و دلیل استفاده از آن این است که می‌توان به راحتی آن را به ابعاد و ضخامت مورد نظر رساند. جالب است بدانید این نوع از محصول به تنهایی شامل چند نوع دیگر است که رایج ترین آن‌ها پروفیل باز با سطح مقطع z است. بیشترین استفاده از پروفیل‌های z در مکان‌های بزرگ مانند پارکینگ ماشین، سالن‌های ورزشی و مکان‌های دیگر با مساحت زیاد است.

کاربرد Profile بسته

نوع دیگری از این محصول به Profile بسته معروف هستند که به نسبت مدل باز کمتر استفاده می‌شود. بیشتر کاربرد این مدل در قسمت هایی با سطح مقطع کم مانند درب و پنجره ها است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری پروفیل‌ها

Profile ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و افراد در نگاه اول تصور می‌کنند که قیمت بسیار کمی‌ دارد اما به دلیل اینکه این محصول جزو محصولات اصلی، مهم و عمده در یک قطعه صنعتی و یا سازه ساختمانی است معمولا قیمت نسبتا بالایی دارد. جالب است بدانید هر چه قیمت این محصول بیشتر باشد ارزش واقعی ساختمان افزایش پیدا می‌کند. از این رو وظیفه هر کارفرمایی است که در زمان انتخاب و خرید این محصول دقت لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت اگر در زمان خرید به سادگی از کنار این موضوع بگذرید باید در آینده‌ای نزدیک منتظر ضررهای هنگفتی باشید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب و خرید با افرادی که به صورت حرفه ای در این زمینه فعال هستند مشورت نمایید.

Profile‌ها مانند هر محصول دیگری هستند که عوامل مختلفی در تعیین قیمت آن‌ها موثر است. ابعاد، ضخامت، سایز، میزان کیفیت، نوع و موارد دیگری از این دست می‌توان در قیمت این محصول تاثیر گذار باشد. البته نوسانات ارزی که در حال حاضر بازار حکمفرما است شرایط را برای ثابت نگه داشتن قیمت ها کمی‌سخت کرده است.

این محصول دارای چه انواعی است؟

بهترین راهکار قبل از خرید هر محصولی این است که با آن محصول آشنایی کامل پیدا کند و سپس بهترین آنها را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید. profile نیز از این قانون مستثنا نیستند و بهتر است قبل از خرید این محصول با انواع مختلف آن آشنا شوید تا بهترین و مناسب ترین آنها را متناسب با نیاز خود خریداری نمایید. در زیر برای انتخاب راحتر شما انواع مختلف این محصول را معرفی کرده ایم

پروفیل‌های ساختمانی کدامند؟

بهتر است بدانید بیشترین استفاده از profile در ساختمان سازی است که حال می‌تواند در قسمت‌های مختلف مانند درب و پنجره و یا نرده‌های فلزی در ساختمان هایی با مساحت کم و یا در مساحت‌های زیاد برای ستون‌های فلزی و حتی اسکلت‌های اصلی ساختمان استفاده شود.

پروفیل‌های صنعتی کدامند؟

کاربرد این محصول تنها در حوزه ساختمان سازی محدود نمی‌شود و در صنایع مختلف مانند اتومبیل سازی، نظامی ‌و مواردی از این دست  برای تولید قطعات مکانیکی و الکتریکی استفاده می‌شود. البته برای استفاده از این محصول در هر کدام از تولیدات یاد شده باید از دانش مخصوصی برخوردار باشند زیرا ساختار کلی این محصولات با نوع ساختمانی آنها کاملا متفاوت است.

پروفیل‌های کامپوزیتی کدامند؟

کامپوزیت‌ها یا مواد مرکب از مواد اولیه ای هستند که این روز ها در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. با توجه به ساختاری که این مواد دارد می‌توان از آنها در صنایع ساختمان سازی در مناطقی که بارندگی زیاد است و احتمال زنگ زدگی و خوردگی بیش از مناطق دیگر است استفاده شود. از مزایای این محصول می‌توان علاوه بر مقاوم بودن در برابر رطوبت به افزایش طول عمر ساختمان و همچنین سبک بودن آن اشاره نمود. همچنین ویژگی غیر کشسانی بودن کامپوزیت ها باعث می‌شود که ساختمان در برابر ارتعاشات عملکرد مناسب‌تری داشته باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر کاربرد عمده این محصول در صنعت ساختمان سازی در ساخت پل‌ها و اسکله هایی که در نزدیکی دریا احتمال خوردگی و زنگ زدگی دارد نیز اشاره کرد.

قیمت پروفیل

نیم رخ 

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره  در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir وزن و قیمت پروفیل قیمت پروفیل ساختمانی قیمت پروفیل امروز پرشیا کانال قیمت پروفیل در وب سایت آهن رسان  قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل 20*20 لیست قیمت پروفیل جهان قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل 20*20 کانال قیمت پروفیل قیمت روز در کانال تلگرام آهن رسان پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل در و پنجره قیمت پروفیل علویجه قیمت پروفیل آهن  قیمت پروفیل سبک کانال قیمت پروفیل در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت آهن کیلویی قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل علویجه  قیمت پروفیل اصفهان کانال قیمت پروفیل قیمت آهن اصفهان امروز در کانال تلگرام آهن رسان  قیمت پروفیل اهواز قیمت میلگرد در چابهار لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان  قیمت پروفیل آهن رسان قیمت پروفیل سبک کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل یاران قیمت آهن کیلویی نمودار قیمت پروفیل آهن است.

پروفیل‌های گالوانیزه آهن رسان کدامند؟

گالوانیزه از نام‌های آشنایی است که تا به حال به گوشتان خورده است اما با عملکرد آن آشنایی نداشته باشد. در واقع این محصول همان آهن است با این تفاوت که بر روی آن روکشی از جنس روی قرار گرفته است. اصلی ترین ویژگی این محصول این است که اگر به هر دلیل شکسته شود سطح آن زنگ نمی‌زند. با توجه به ویژگی‌های خاص و ویژه گالوانیزه از آن در پنجره‌های یو پی وی سی استفاده می‌شود زیرا احتمال هرز شدن  پیچ ها و یا افتادگی بازشو پنجره ها بسیار کم است.گاهی به دلیل مقاومت بالای گالوانیزه در ارتفاعات و شرایط جوی ناپایدار افراد احساس می‌کنند که باید از این پنجره ها در مناطق خاص استفاده نمایند، این در حالی است که هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این پنجره ها وجود ندارد. از اینرو علاوه بر استفاده از این محصول در ساختمان با تعداد طبقه کم می‌توان از آنها در برج‌های بلند که در ارتفاعات قرار دارند استفاده کرد و نگرانی بری فشار هوا و آسیب‌های احتمالی نداشته باشند. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هر چه احتمال میزان فشار وارده شده بیشتر باشد باید از پنجره هایی با ضخامت گالوانیز و سطح مقطع بیشتر استفاده شود.