مشخصات انواع ورق و قیمت آن ها

قیمت ورق آهن رسان

ورق فولادی از چیزهایی است که تقریباً تمام صنایع به آن وابسته است. این محصول تنها یکی از مقاطعی است که از فولاد ساخته می شود. فولاد نیز یکی از محصولات و آلیاژهای مهم و پرکاربرد فلز آهن است که کارخانه ها انواع مختلف آن را در کیفیت ها و آلیاژهای گوناگون تولید می کنند. قیمت ورق بر اساس ویژگی های آن تعیین می گردد. ورق های فولادی ابعاد و ضخامت های خاصی دارند که ممکن است به صورت استاندارد و یا سفارشی باشد. معمولاً برای خرید ورق که مورد استفاده در ساختمان سازی باشد به سراغ ورق st37 می روند. قیمت ورق st37 تقریباً ارزان تر از بسیاری از انواع دیگر ورق فولادی است. در ادامه توضیحات کامل تری در مورد این نوع ورق فلزی ساختمانی ارائه می شود. با ما همراه باشید.

قیمت ورق

ورق st37 چگونه ساخته می شود

ورقه های فلزی حاصل تخت کردن شمش های فلزی در کارخانه ها هستند. معمولاً دو روش اصلی برای ساخت مقاطع فلزی در تمام کارخانه های دنیا وجود دارد. این دو روش، نوردکاری سرد و نوردکاری گرم هستند. اگر در مورد نورد فلزات چیزی نمی دانید به ادامه مطلب بروید؛ اما چه محصولات و موادی در کارخانه ها به ورق تبدیل می شوند؟ اغلب کارخانه های فلز از محصولات پیش ساخته و نیمه آماده ای به نام شمش برای ساخت محصولات فلزی مختلف استفاده می کنند. شمش ها در انواع و جنس های مختلف تولید می شوند. به عنوان مثال شما اسم شمش طلا را شنیده اید. شمش طلا قطعه ای مکعبی شکل با سطح مقطع متوازی الاضلاع است که از فلز طلای خالص تولید می شود. این شمش ها را بعداً ذوب کرده و از آن‌ها قطعه های زیبای جواهر و یا محصولات طلایی دیگر ساخته می شود. به همین ترتیب شمش فولادی، شمش مسی، شمش آلومینیومی و غیره نیز تولید می شود تا به عنوان یک محصول میانی یا نیمه ساخته در کارخانه ها استفاده شده و به فلزات، محصولات و مقاطع دیگر تبدیل شود. در مورد فولاد علاوه بر شمش، محصولات نیمه ساخته دیگری مثل شمشه، تختال، شمشال و اسلب نیز تولید می شود که تفاوت اندکی از نظر شکل ظاهری و ابعادی با هم دارند. به عنوان مثال تختال به مکعب مستطیل هایی با طول های 12 متری است که ضخامت آن کمتر از شمش و عرض آن نیز کمی متفاوت است. تختال ها مهم ترین محصول اولیه برای کارخانه های تولید ورق فولادی هستند. البته از تختال ها محصولات دیگری نیز تولید می شود. برای تولید ورق st37 نیز از تختال ها و شمش های فولادی با جنس st37 استفاده می شود. قیمت ورق st37 بر اساس وزن و مشخصات مکانیکی آن تعیین می شود.

نورد گرم کاری

نورد فرایندی است که برای تولید مقاطع فولادی از آن استفاده می شود. در طی این فرایند محصولاتی مثل شمش یا تختال را در کوره گرم می کنند تا در دمای بالا به نقطه ذوب برسد، سپس آن‌ها را تحت دمای بالا وارد مرحله غلتک کاری می کنند تا ضخامت آن کم و طولش افزایش پیدا کند. کار حرارت دادن و غلتک کاری کردن آن‌قدر ادامه می یابد تا فلز مورد نظر ساخته شود. سپس آن را در مرحله بعدی برش می زنند و در دمای اتاق به آرامی یا به طور سریع سرد می کنند. به غلتک کاری فولاد در دمای بالا نوردکاری گرم گفته می شود و به این فرایند نورد گرم و به فلزاتی که با این روش تولید می شوند، گرم نورد گفته می شود. مقاطع و فلزاتی مثل تیرآهن، میلگرد، نبشی و ناودانی، لوله و … با روش نورد ساخته می شوند.

نورد سردکاری

بر خلاف نورد گرم که در آن فولاد را حرارت داده و در دمای بالا غلتک کاری می کنند، در فرایند نورد سرد، فلزی نیمه آماده فولادی را که معمولاً از نورد گرم خارج شده است را در دمای اتاق غلتک کاری می کنند تا ضخامت آن کم و طولش افزایش یابد و به فرم، شکل و ابعاد مورد نظر برسد. فلزاتی که با نورد سرد ساخته می شوند دارای ظاهری تمیز و براق و صاف هستند. معمولاً قطعاتی که نیاز به ظرافت و ابعاد دقیق و ظاهری تمیز دارند را به این روش تولید می کنند. کیفیت محصولات ساخته شده با این روش نیز بالاتر و بهتر است. همان‌طور که حدس می زنید برای غلتک کاری فلز سرد نیاز به فشار و انرژی بالاتری است. به همین دلیل نورد سرد کاری غلتک های متفاوت و بزرگ تر دارد.

قیمت ورق

ورق st37 آهن رسان چه ویژگی هایی دارد

وقتی فولاد st37 تحت فرایند نورد گرم قرار می گیرد و به ورق های فولادی تبدیل می شود، ظاهری کدر، مات، تقریباً کثیف و پوسته پوسته دارد، به همین دلیل به آن ورق سیاه می گویند. بازاری های آهن ورق st37 را با نام ورق سیاه می شناسند و معامله می کنند. این محصول دارای ویژگی های مکانیکی، فیزیکی و شیمیایی خاصی است که آن را از دیگر محصولات متمایز می سازد. به خاطر ظاهر و خصوصیات دیگری که دارد معمولاً از آن در کارهای ساختمانی و مواردی که نیاز به زیبایی ظاهری ندارد استفاده می شود. نام st به معنی ساختمانی بودن این ورق است. البته ورق های st33 تا st52 نیز در گروه ورق های ساختمانی قرار دارند اما پرکاربردترین آنها همان ورق سیاه است. عدد 37 به معنای حداکثر استحکام کششی فلز است. به خاطر مقدار کربن کمی که در این ورق فولادی وجود دارد، از جوش‌پذیری خوب و انعطاف پذیری مناسبی برخوردار می باشد.

ورق سیاه 

انواع ورق های سیاه در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی  www.ahanresan.ir قیمت ورق سیاه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق رنگی در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق سیاه گیلان  در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق رنگی قیمت ورق سیاه قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق رنگی قیمت ورق گیلان قیمت ورق ساختمانی قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه در وب سایت آهن رسان  قیمت ورق سیاه تبریز لیست آهن فروش اصفهان قیمت هر کیلو آهن امروز شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن ۱۴ اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت آهن اصفهان اصفهان آهن قیمت قوطی آهن نمودار قیمت ورق سیاه قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن اهواز قیمت ورق آهن قیمت قوطی آهن آهن رسان قیمت پروفیل قیمت آهن ۱۴ اصفهان آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق آهن صنعتی وزن و قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه گیلان قیمت ورق روغنی قیمت ورق آهن سفید قیمت ورق گالوانیزه ahanresan  وجود دارد.

قیمت ورق st37 در بازار چگونه است

قیمت ورق سیاه همانند قیمت انواع محصولات و مقاطع فلزی دیگر در بازار گاهی در نوسان است. البته این نوسان در قیمت ها در زمینه های دیگر نیز وجود دارد که به علل مختلف رخ می دهد. قیمت ورق st37 تقریباً ارزان تر از انواع ورق فولادی ضد زنگ یا روغنی است. دلیل این موضوع روش ساخت آن و خواص مکانیکی ورق سیاه است. قیمت ورق بر اساس وزن و نوع آن مشخص می شود. در اینترنت می تواند فرمول های محاسبه وزن ورق فولادی را به راحتی پیدا کنید. لازم به ذکر است که امکان دارد وزن ورق st37 یک کارخانه در ابعاد و ضخامت یکسان با وزن همان ورق در کارخانه دیگر متفاوت باشد. این نشان می دهند که کیفیت و استانداردهای ساخت در کارخانه ها در برخی موارد با هم متفاوت است؛ بنابراین قبل از خرید ورق st37 باید حتماً در مورد آن تحقیق داشته باشید تا محصول با کیفیت، اصل و ارزان خرید کنید.