کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

از زمان های بسیار قدیم ، کربن جامد عاملی برای کاهش آهن و تبدیل اکسید آهن به آهن فلزی بوده است ، در گذشته کربن به عنوان کربن استفاده می شد و با پیشرفت هایی در علم کک جایگزین شده است. کک ماده ای است که از تقطیر زغال سنگ بی هوا و بسیار کند تشکیل شده و در ک

تیرآهن ۱۲ ذوب آهن اصفهان

 

لوله استنلس استیل صنعتی مانیسمان ۵

در کوره ، سنگ آهن با آهک (شار) و کک (ماده کاهش دهنده) در بالای کوره جمع می شود. سپس آهن کاهش می یابد ، بنابراین به اصطلاح گفته می شود. آهن آهن با محتوای کربن بسیار بالا و خلوص حدود 95٪ در زیر کوره حل می شود و به شکل گازهای CO و CO2 در بالای کوره رها می شود. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد  به طور طبیعی ، چدن بدون درمان قابل استفاده نیست ، نمی تواند به محصولی تبدیل شود و برای تولید فولاد باید اقدامات لازم صورت گیرد. در مبدل فولادی برای کاهش ناخالصی های مضر (مانند گوگرد ، فسفر و غیره) و کربن ، اکسیژن به داخل ذوب می شود و میزان آهن را 99٪ افزایش می دهد. فولاد خام به صورت بلوک ، خالی یا شکوفه ریخته می شود.

ساختار کوره

کوره از دو مخلوط ناقص تشکیل شده است که در طبقات بزرگ مشترک است. دیواره بیرونی کوره از صفحه فلزی ساخته شده است ، و قسمت داخلی با یک لایه از مواد نسوز پوشانده شده است. جریان آب بین دیواره های کوره معمولاً برای خنک کردن کوره استفاده می شود. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

 کوره های بلند از 30 تا 80 متر ارتفاع ساخته می شوند که بیشتر آنها بین 10 تا 14 متر قطر دارند. قسمت پایین کوره استوانه ای است و به گیاهان معروف است. مواد مذاب و سرباره در این مکان جمع آوری می شود. گیاهان معمولاً دارای دو خروجی هستند ، یکی در بالای آن برای سرباره و دیگری در انتهای برای آهن خوك مذاب.

کوره چگونه کار می کند؟

مهمترین هدف واحد کوره انفجار ، تولید آهن مذاب از سنگ آهن معدنی ، تهیه آن در بخش فولاد یا کارخانه های چدن است.

سنگ آهن ، آگلومره ها ، کک ، آهک و ذوب آهن در مخلوط شارژ در بالای کوره شارژ دمیده می شوند و از پایین تهویه هوا را تأمین می کنند.

هوای گرم که از زیر کک ایجاد می شود ، باعث واکنشی می شود و گرمای لازم برای احیا و ذوب سنگ آهن را تولید می کند. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد. سنگ آهن مذاب در انتهای کوره در دو سطح سرباره و چدن به نام کوره جمع آوری می شود که هر یک از آنها جداگانه دفع شده و بطور متناوب در کوره استفاده می شود. جو خاصی که با یک جریان نسوز مناسب تهیه شده است.

سنگ آهن:

در صورت وجود ذغال سنگ ، توسط گرمای کوره احیا می شود ، سپس با جریان گاز احیاء داغ حاصل از سوختن کک در هوای گرم زیر کوره ذوب می شود و در جهت مخالف راه آهن حرکت می کند. خمیر آهن و مذاب مذاب هر 2-4 ساعت یکبار از کوره دور ریخته می شود.

اگر مواد اولیه به طور مداوم از بالای کوره وارد شوند ، کوره می تواند به کار خود ادامه دهد. محصول کوره همان آهن چدنی است

کولا:

ورق کرکره چیست

مشخصات ساختاری به شرح زیر است: کربن ثابت 85 تا 90 درصد ، خاکستر 5 تا 13 درصد ، رطوبت تا 8 درصد ، نوسانات 1.6 تا 11 درصد و گوگرد 0.5 تا 1.3 درصد نقش کک در تولید کوره گاز به دلیل احتراق کف کوره است احیا و سوزانده می شود ، مقاومت مکانیکی نیز بسیار مهم است و اندازه کک مورد استفاده باید بین 1.5 تا 7.5 میلی متر باشد. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

سنگ آهک:

برای کمک به ذوب و کاهش دمای ذوب ناخالصی ها به سنگ معدن اضافه می شوند. نسبت اجزای پایه مخلوط (CaO) و (MgO) و ماده اسید (Sio2) باید به طور مداوم نگه داشته شود تا یک خمیر کاملاً فوم ، سبک (کلسیم و منیزیم سیلیکات) و غیره تشکیل شود. سنگ آهن و دولومیت با جدا کردن آهن و ناخالصی ها استفاده می شوند.

بعضی اوقات برای کنترل ترکیب نقاله فعلی کمی سیلیکات تیز به آن اضافه می شود و اندازه این ماده که مناسب کوره های انفجاری مناسب است از 70 تا 75٪ میلی متر است.

واکنش با استخراج آهن

فولاد ضد زنگ در مقابل فولاد گالوانیزه ، کدام یک برای شما مناسب است؟

هنگامی که کک در کف اجاق گاز قرار می گیرد ، در حدود 1925oC گرم می شود.

آنها با هوای گرم شروع به سوختن می کنند و دمای ورودی سوخت کوره را به 1925 درجه سانتیگراد می رسانند. دی اکسید کربن تولید شده در این دما ناپایدار است و از کک موجود در محیط به مونوکسید کربن تبدیل می شود. همراه با هوای گرم که با کک واکنش نشان می دهد ، بخار آب مونواکسید کربن نیز تولید می کند. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد واکنش در ورودی سوخت موجود در مخزن سوخت و سنگ آهن انجام شده است. در بالای کوره زیر 920 درجه سانتیگراد ، اکسیدها توسط مونوکسید کربن و هیدروژن کاهش می یابند.

نکاتی برای کاهش هزینه ساخت چیست؟

سنگ آهک همچنین وقتی دما در بالای کوره از 8150oC به 870oC می رسد تجزیه می شود. بالاتر از 925 درجه در پایین کوره ، اکسید آهن به کربن کاهش یافته و دی اکسید کربن تولید شده با واکنش همزمان با سطل ، به مونوکسید کربن تبدیل می شود.

این احیا به عنوان احیاء مستقیم شناخته شده است که به انرژی زیادی نیاز دارد. بیشتر گوگردهایی که وارد اجاق کک می شوند در داخل به H2COS تبدیل می شوند. H2S حاصل به CaOFeO تبدیل می شود. FeS حاصل به انتشار آهن واکنش می دهد. مقدار گوگرد حذف شده بستگی به دمای نوار نقاله و نسبت CaOMgOSiO2Al2O3 دارد.

احیای مستقیم

ساخت آهن چگونه انجام می شود

این نوسازی است که در آن سنگ آهن توسط مواد کاهش دهنده جامد یا گازی تولید می شود. به دلیل مقدار کربن موجود در آهن ، این عنصر در دو نوع آهن تولید می شود: چدن و ​​فولاد. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

برش فلزات

کوره های صنعت فولاد:

هدف اصلی بخش کوره تولید چدن مذاب جهت استفاده در بخش فولاد یا ارسال آن در صورت عدم اجازه به کارخانه های چدن است. این بخش شامل موارد زیر است:

ف. کارگاه اصلی کوره های صنعت فولاد.

ب. کارگاه چدن

ج. کارگاه سرباره

سازه های ضد زنگ برای موانع محافظت در برابر موج

  1. کارگاه تهیه یاتیل و تأسیسات ذخیره مواد قایق و مواد.

کارگاه اصلی کوره انفجار از طریق کوره انفجار 1 2 و 2 تولید چدن در بخش کوره های انفجار صنعت فولاد است. حجم شماره 1 1.33 میلی مترمکعب ، متوسط ​​تولید سالانه طبق برنامه 666،000،000 ، حجم کوره انفجار شماره 2 2000 متر مکعب و متوسط ​​تولید سالانه طبق برنامه 1 میلیون و 337،350 تن است.

قیمت ورق کارتن پلاست

در فرآیند بدست آوردن جذب در کوره انفجار ، مواد اولیه (سنگ آهن ، آگلومره ها ، صفحات ، مواد کک و حل کننده) از ورودی کوره بارگیری منفجر می شوند و هوا به همراه سایر سوخت های کمکی (گاز طبیعی و روغن) با اکسیژن غنی می شود. قسمت بالای گیاه. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

هوای دمیده شده کک را می سوزاند و باعث واکنش آن می شود و گرمای کافی برای بازسازی سنگ آهن مذاب ایجاد می کند.

مواد مذاب در کارخانه کوره جمع آوری شده و به طور متناوب به صورت متناوب در کوره ، پس از جدا شدن چدن و ​​سرباره ، ماده چدن و ​​سرباره را در یک فضای مخصوص که با مواد نسوز ، چدن و ​​سرباره مناسب تهیه شده ، از هم جدا کرده و سپس سیلندر سرباره توسط لوکوموتیو جدا می شود. ممکن است. آنها به کارخانه گرانول ارسال می شوند و ملات چدن به تولیدکننده فولاد منتقل می شود.

کارگاه چدن

قیمت تیرآهن 14 در تهران

وظیفه این کارگاه تولید بلوک چدن است در صورتی که فلز مذاب تولید شده در کوره توسط بخش تولید فولاد جذب نشود. این کارگاه دارای دو دستگاه ریخته گری با ظرفیت 163 تن در ساعت است و چدن تولید شده در این کارگاه در صنایع مختلف قابل فروش است و در صورت نیاز به عنوان شارژ تبرید در کنتورهای برق استفاده می شود. کوره بلند چیست و چه کاری انجام می دهد

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد