پخت لیزر انتخابی چیست؟

 

تیرآهن ۱۴ اهواز IPE

لوله استنلس استیل صنعتی مانیسمان ۴

هنگام تحقیق در مورد اشکال مختلف چاپ سه بعدی ، احتمالاً با پخت لیزر انتخابی روبرو خواهید شد. نوعی تولید افزودنی ، از لیزر برای “پخت” ذرات پودر استفاده می کند. به عبارت دیگر ، مواد به کار رفته در پخت لیزر با کمک لیزر با هم ترکیب می شوند. اگرچه پخت لیزر بسیار فنی به نظر می رسد ، اما در واقع یک شکل ساده از تولید مواد افزودنی است که فقط به چند مرحله اساسی متکی است. پخت لیزر انتخابی چیست؟

 

روند استفاده از مس و تأثیر آن بر تولید و قراضه فلز

مبانی پخت لیزر

پخت لیزر یکی از قدیمی ترین اشکال تولید مواد افزودنی است که توسط محققان دانشگاه تگزاس (UT) در دهه 1980 توسعه یافته است. این ساخته شده است برای ساخت اشیا three سه بعدی با “پخت و پز انتخابی” ذرات پودر با لیزر.

فولاد ضد زنگ گرید 304 در مقابل 409

در طی پخت لیزر ، لیزر – به طور معمول لیزر دی اکسید کربن – در حالی که مناطق خاصی از پودر را در معرض نور لیزر قرار می دهد ، از طریق بستر پودر حرکت می کند. قرار گرفتن در معرض لیزر البته باعث می شود ذرات پودر با هم ترکیب شوند.

 

برخی از متداول ترین انواع پودر مورد استفاده در پخت لیزر شامل موارد زیر است:

تیرآهن14واستانداردهای تولید آن

پخت و پز لیزری انتخابی در مقابل ذوب: تفاوت چیست؟

آلیاژ و مشخصات مکانیکی آن را بشناسید

بسیاری از مردم تصور می کنند که پخت لیزر انتخابی همان ذوب لیزر انتخابی است ، اما این مورد نیست. هنگامی که یک ماده پخته می شود ، در معرض گرمای کافی برای ایجاد همجوشی قرار می گیرد. از طرف دیگر ، وقتی ماده ای ذوب می شود ، در معرض گرمای بیشتری قرار می گیرد و در نتیجه خصوصیات فیزیکی ماده را تغییر می دهد. پخت لیزر انتخابی چیست؟

قیمت ورق کارتن پلاست

 

از ذوب لیزر انتخابی می توان برای ایجاد اجسام سه بعدی نیز استفاده کرد ، اما به اندازه پخت لیزر انتخابی محبوب نیست. پخت در واقع ذرات پودر مورد استفاده به عنوان ماده پایه را ذوب نمی کند. بلکه فقط آنها را در معرض گرمای کافی برای ایجاد همجوشی قرار می دهد. همانطور که حدس زده اید ، ذوب لیزری انتخابی ، در واقع ذرات پودر را ذوب می کند.

پانل دیواری WPC

علم پشت پخت لیزر

پخت لیزر نیاز به استفاده از چاپگر سه بعدی مبتنی بر پخت و همچنین پودر دارد. با این اوصاف ، چاپگر سه بعدی که در پخت لیزر استفاده می کند ، نیازی به فیدر خارجی ندارد. این بستر در کل فرآیند در ذرات پودر محصور شده است ، بنابراین یک فیدر خارجی لازم نیست. پخت لیزر انتخابی چیست؟ پروفیل گوشه تیز در کربن و فولاد ضد زنگ

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

 

در هنگام پخت لیزر ، لیزر چاپگر سه بعدی به راحتی در ذرات پودر حرکت می کند در حالی که آنها را به طور انتخابی در معرض نور لیزر قرار می دهد. نور لیزر ذرات پودر را ذوب نمی کند. با این وجود باعث همجوشی می شود تا آنها به هم متصل شوند. همجوشی ذرات پودر را وادار به سخت شدن و جامد شدن می کند. پس از اتمام ، می توان شی printed چاپ شده را از بستر باقی مانده ذرات پودر غیر پودر خارج کرد. پخت لیزر انتخابی چیست؟ آشنایی با مدیریت ساخت

 

قیمت تیرآهن 14 در تهران

برای این پست برچسبی وجود ندارد.