برش جت آب چیست؟

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

 

قیمت تیرآهن 14 در تهران

لوله استیل ۳۱۶ صنعتی ۱ اینچ

روش های دیگری برای برش فلز وجود دارد غیر از تیغه برشی. به عنوان مثال ، برش جت های آب به استفاده از ابزاری ویژه گفته می شود که فلز – یا سایر مواد سخت – را با جریانی از آب با فشار بالا منفجر می کند. اعم از آلومینیوم ، مس یا فولاد ، بیشتر فلزات را می توان با استفاده از این روش برش داد. برش جت آب چیست؟

تفاوت آلومینیوم 7075 و 6061 چیست

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

ریشه های برش جت آب

برش جت آب از اواسط قرن نوزدهم شروع می شود ، در طی آن برای عملیات استخراج مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان ، شرکت های معدنی سنگ ها و مواد رسوبی را با آب منفجر می کردند تا آنها را تخلیه کنند. با این اوصاف ، تا دهه 1930 بود که جت های آب به اندازه کافی باریک شدند تا بتوانند از آنها در صنعت تولید استفاده کنند. ظهور جت های آب باریک به شرکت های تولید کننده این امکان را داد تا با استفاده از آب تحت فشار زیاد ، انواع مواد از جمله فلز را به راحتی برش دهند.

قیمت ورق سیاه روز

نحوه کار با برش جت آب

برش جت آب دقیقاً چگونه کار می کند؟ جت های آب انواع مختلفی دارند که هر کدام به روش های مختلف کار می کنند. اما بیشتر آنها به یک اصل مشابه در انفجار فلز با جریان فشار آب بالا متکی هستند. دستگاه جت آب به یک پمپ فشار بالا متصل است که با استفاده از روغن هیدرولیک فشار آب را می دهد.

نکاتی برای کاهش هزینه ساخت چیست؟

هنگامی که آب از طریق لوله باریک پمپ می شود ، نازل را از طریق یک سوراخ کوچک بیرون می کشد. برای در نظر گرفتن قدرت برش جت آب ، غیر معمول نیست که جت های آب با سرعت تقریبی 2500 فوت بر ثانیه آب را منفجر کنند. با این سرعت ، برش های جت آب قادر به سختی کشیدن مواد نیز هستند. برش جت آب چیست؟

پخت لیزر انتخابی چیست؟

 

مزایای برش جت آب

اگرچه روشهای متعددی برای برش فلز وجود دارد ، برش جت آب مزایای قابل توجهی را ارائه می دهد ، یکی از آنها توانایی برش فلز بدون تولید گرما است. بیشتر عملیات برش دیگر باعث ایجاد گرما می شود. حتی استفاده از برش باعث ایجاد گرما در اثر اصطکاک می شود. و این گرما ممکن است خصوصیات فیزیکی فلز را تغییر دهد. از طرف دیگر ، برش جت آب تضمین می کند قطعه کار فلزی در هنگام برش خنک بماند.

قیمت ورق کارتن پلاست

برش جت آب نیز کاملاً دقیق است. اگر به درستی انجام شود ، می تواند به دقت برش حدود 13 میلی متر برسد. سایر روشهای برش فاقد این سطح دقت هستند ، و باعث می شود برش جت آب یک انتخاب جذاب در بین شرکتهای تولید کننده باشد. برش جت آب چیست؟

 

سازه های ضد زنگ برای موانع محافظت در برابر موج

دستگاه های برش جت آب حتی با استفاده از کنترل عددی رایانه ای (CNC) قابل کنترل هستند. با استفاده از دستگاه برش آب CNC ، شرکت های تولید کننده می توانند عملیات برش را در یک برنامه کامپیوتری برنامه ریزی کنند ، که به شما امکان می دهد روند برش ساده داشته باشید. برش جت آب چیست؟

چرا باید یک سیستم گاراژ مدولار بخرید