ماشین تراش چوبی در مقابل ماشین تراش فلزی: تفاوت چیست؟

لوله استیل ۳۱۶ صنعتی ۱.۲۱ اینچ

تصویری از دستگاه تراشکاری.

سازه های ضد زنگ برای موانع محافظت در برابر موج

ماشین تراش یکی از همه کاره ترین ابزارهای ماشین سازی است که در صنعت تولید مورد استفاده قرار می گیرد. این می تواند قطعه های کار را برش ، سنباده ، مته ، صورت ، چرخش و تغییر شکل دهد. مشخصه ماشین تراش ها نحوه نگهداری قطعه های کار است. در حالی که دستگاه های فرز یک قطعه کار ثابت را در معرض ابزار برش چرخان قرار می دهند ، تراشکاری قطعه کار چرخان را در معرض ابزار برش ثابت قرار می دهد. ماشین تراش چوبی در مقابل ماشین تراش فلزی: تفاوت چیست؟

برش جت آب چیست؟

 

همه تراش ها از همین روش کار استفاده می کنند: قطعه کار بر روی ماشین تراش محکم شده و پس از آن در برابر یک ابزار برش ثابت می چرخد. با این حال ، ماشین تراش ها اغلب به عنوان “چوب” یا “فلز” طبقه بندی می شوند. بنابراین ، تفاوت ماشین تراش چوب و تراش فلزی چیست؟

ساخت آهن چگونه انجام می شود

ماشین تراش چوبی چیست؟

ماشین تراش چوبی نوعی تراش است که به طور خاص برای کاربردهای نجاری طراحی شده است. به عبارت دیگر ، آنها برای برش ، شن و ماسه ، سوراخ کردن ، صورت ، چرخش و تغییر شکل قطعات کار چوبی استفاده می شوند. آنها با قرار دادن قطعه کار چرخان در معرض یک ابزار برش ثابت هنوز مانند سایر تراش ها کار می کنند. اما ماشین تراش چوبی به طور خاص برای کار دادن قطعه های چوبی استفاده می شود. آنها برای قطعات کار ساخته شده از مواد سخت تر ، از جمله فلز مناسب نیستند. ماشین تراش چوبی در مقابل ماشین تراش فلزی: تفاوت چیست؟

 

پخت لیزر انتخابی چیست؟

تراش های چوبی کوچکتر و ساده تر از نمونه های فلزی هستند. سرعت چرخش قطعه های کاری توسط سیستم قرقره اصلی کنترل می شود. آنها به اندازه تراشهای فلزی نیرو تولید نمی کنند ، اما تراشهای چوبی در دستکاری قطعات کار چوبی بسیار موثر هستند.

پروفیل گوشه تیز در کربن و فولاد ضد زنگ

ماشین تراش فلزی چیست؟

از طرف دیگر ، دستگاه تراش فلزی نوعی تراش است که توانایی اجرای برنامه های فلزکاری را دارد. از آنجا که قطعه های فلزی از قطعات چوبی سخت ترند ، تراش های فلزی بسیار قدرتمند هستند. آنها قادرند قطعه های ساخته شده از فولاد ، آهن ، آلومینیوم و سایر فلزات رایج را دستکاری و تغییر شکل دهند.

فولاد کربن در مقابل فولاد ضد زنگ

این ماشین که به عنوان تراش فلزکاری نیز شناخته می شود ، دستگاه قدرتمندی است که به طور مکرر در برنامه های تولیدی شامل قطعات فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. تراش های فلزی همراه با یک ابزار برش سخت شده که در یک سطح نصب شده چرخشی محکم شده است ، استفاده می شود. قطعه کار فلزی روی ماشین تراش مستقر است و پس از آن ابزار برش سخت شده به آن فشار می آورد. ماشین تراش چوبی در مقابل ماشین تراش فلزی: تفاوت چیست؟

قیمت تیرآهن کرمانشاه در مشهد

 

توجه به این نکته مهم است که از تراشهای فلزی می توان به همراه قطعه های چوبی استفاده کرد. ماشین تراش چوبی فقط از قطعه های چوبی پشتیبانی می کند ، اما ماشین تراش فلزی هم از قطعه های چوبی و هم از فلز پشتیبانی می کند.

قیمت میلگرد اپوکسی در مشهد

در نتیجه

تفاوت ماشین تراش چوبی با تراش فلزی این است که نمونه اول برای قطعات کار چوبی طراحی شده است ، در حالی که دومی هم از قطعه های فلزی و هم از چوب پشتیبانی می کند. جدا از کاربردهای مربوطه ، تراش های چوبی نسبت به دستگاه های تراشکاری فلزی کوچکتر و ساده ترند. به همین دلیل ، هزینه آنها نیز کمتر است. ماشین تراش چوبی در مقابل ماشین تراش فلزی: تفاوت چیست؟

قیمت تیرآهن 14 در تهران

بررسی انجام آنالیز دستی XRF

برای این پست برچسبی وجود ندارد.